O mně

Jmenuji se Veronika a jsem certifikovanou instruktorkou jógy se zaměřením na Hatha a Power jógu. Na jógové podložce trávím většinu svého volného času a praktikuji převážně vinjásu, hatha flow nebo jin jógu.

Narodila jsem se v krásném lázeňském městě na západě Čech - v Karlových Varech -  a v současné době zde i žiji.

Vždy jsem měla kladný vztah k pohybu a sportu. Už na ZŠ jsem si přála tančit a mým snem bylo jít studovat taneční konzervatoř. K tomu jsem se však nikdy nedopracovala :-) V rámci studia Střední pedagogicé školy jsem se setkala se základy gymnastiky, atletiky, sportovních her a plavání. Svůj okruh pohybových aktivit jsem pak ještě rozšířila o návštěvy fitka a hodiny různých druhů aerobiku. 

Na VŠ se má pohybová aktivita zúžila na nutné zápočty a zkoušky z TV a až v roce 2005 jsem se vrátila ke svému milovanému tanci a absolvovala svůj první a prozatím poslední taneční kurz latinsko-amerických tanců. 

S jógou jsem se po prvé setkala až na konci roku 2017. Byl to stoj na hlavě (aniž bych tušila, že jde o jednu z jógových pozic), který mě k józe přivedl. Moc jsem ho chtěla zkusit a přesně 29. prosince 2017 proběhl můj úspěšný pokus stoje na hlavě :-) (viz. foto). Pak následovala shlédnutí různých videí, která byla o přípravě na stoj na hlavě a o mnoha dalších pozicích, posílení core, zlepšení flexibility, správném dýchání, meditaci a propojení všeho, a já věděla, že stojím na úplném začátku nové cesty - cesty jógy. 

Začala jsem jógu praktikovat pravidelně a absolvovala první jógový kurz - Jóga od začátku správně s Pavlem Hubem.

V roce 2020 jsem úspěšně absolvovala 200 hodinový Yoga Alliance certifikovaný kurz lektorů jógy se zaměřením na Hatha a Power jógu (Power Yoga Akademie) a odstartovala tak svou cestu lektora jógy.

Jóga se mi stala tancem i gymnastikou, uměním, filozofií i náboženstvím, je to nezbytná součást mého života a balzám pro mé tělo i duši.

 Mimo jógu miluji hudbu a tanec. Hraji na klavír a akordeon, ráda fotím a zbožňuji své kočky.

Získané certifikace a absolvované kurzy

2017  

- Jóga od začátku správně - Pavel Hub 

2020 

- RYT 200 - certifikovaný kurz instruktora jógy (200h) - Power a Hatha jóga - Power Yoga Akademie s.r.o

 - Mezi nebem a zemí - kurz pránájámy a meditace - Petr Smil

2021 

- Úvod do čakra jógy - Barbora Hu

- Chytrá jóga - Lenka Minařík

- Fitness základ 55h - FISAF

- Principy posilování stabilizačního systému CORE 1, 2 - IQ pohyb Daniel Müller, Zbyněk Petr

- Principy zdravého pohybu a jóga jako terapie 45h - Lenka Oravcová

- 50h Yin Yoga Teacher Training - Angela Jervis

A kdy začnete vy?

Instagram @ve_zet