Jooo! 108krát! :-)

23.09.2021

Přesně 23. 9. 2021, v den podzimní rovnodennosti, jsem na oslavu síly Slunce a svého vnitřního slunce, odpraktikovala svých prvních 108 pozdravů slunci! Juchů :-)

A co je vlastně ten Pozdrav slunci? Pozdrav slunci, v sanskrtu súrja namaskar, je nejznámější série nejčastěji 12ti jóvých pozic (ásan) plynule na sebe navazujících. Existuje v mnoha variántách a praktikuje se často jako fyzické cvičení, zvyšující kondici, sílu a zdatnost, ale také pro duchovní prožitek.

Nebudu lhát, že mě při této mé první zkušennosti provázel duchovní prožitek. Byla jsem plná obav a do poslední chvíle jsem netušila, co mě čeká. První dvacítka pozdravů se neuvěřitelně vlekla... Měla jsem pocit, že jich mám za sebou už minimálně padesát :-) COŽE? Teprve dvacet??! Do padesátky jsem pak ale došla ani nevím jak?! Při sedmdesátce přišla malá krize a při devadesátce už jsem pociťovala radost z blížícího se cíle. Do poslední 108. série to ale bylo jako s první dvacítkou!! :-), jen obavy vystřídala radost. "Nádech, výdech, vydrrrž!" A bylo to tu! Poslední 108. pozdrav! Nejde slovy popsat sílu toho okamžiku, směs pocitů a myšlenek, stav obrovské euforie a zároveň velkého vyčerpání... Stálo to za to! Podzime vítej! A ještě jednou - Jooo!! 108krát! :-) Namaste.